AKP MYK | Erdoğan: Bulanık suda balık avlamak istemiyoruz, kimseyi kırmadan değişimi peyderpey yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından partisinin gerçekleştirdiği ikinci MYK’da değişim için “Bulanık suda balık avlamak istemiyoruz. Kimseyi kırmadan değişimi peyderpey yapacağız. Değişim yaparken de cerrah titizliğiyle çalışacağız” mesajı verdi.

31 Mart seçimlerinin ardından MYK’yı ikinci kez Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısı 3 saatten fazla sürdü. Hürriyet’ten Ebru Karatosun imzalı habere göre, Erdoğan, bu toplantıda da partinin değişimi ve dönüşümü açısından önemli değerlendirmeler yaptı. Erdoğan, genel merkez yönetiminde yapacağı değişiklik için, “Bulanık suda balık avlamak istemiyoruz. Kimseyi kırmadan incitmeden kardeşlik hukukuna riayet ederek değişimi peyderpey yapacağız. Değişim yaparken de cerrah titizliğiyle çalışacağız” dedi.

Erdoğan’dan MYK üyelerinin istişare kampı önerisine yeşil ışık

Kongre sürecinin başlatılmasını isteyen Erdoğan’a MYK üyeleri, kongre öncesinde milletvekilleri ve seçimleri kazanan AKP’li belediye başkanlarının katılacağı bir istişare kampının yapılması önerisinde bulundu. Bu öneriye sıcak bakan Erdoğan’ın da “Doğru olur. Geçen sene yapamadık, geciktik, bunu hemen yapalım” dediği öğrenildi.

Özel görüşmesi: Diyalog kapımız herkese açık olacak

Öte yandan Erdoğan’ın bugün ana muhalefet partisi CHP’nin genel başkanı Özgür Özel’le gerçekleştireceği görüşme için de “Özgür Bey randevu istedi, kendisini kabul edeceğiz. Anayasa süreci, önümüzdeki dönem ülkenin ihtiyacı olan yapısal değişim ve dönüşümler, maliye politikaları, tarım, milli eğitim, sağlık gibi başlıklar gündeme gelecektir. Muhalefet ile siyaset alanında görüşmeye devam edeceğiz. Diyalog kapımız herkese açık olacak” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x